O naší školce

 Mateřská škola Motýlek, Mělník, příspěvková organizace, se sídlem Nemocniční 107,
276 01 Mělník, byla postavena v blízkosti centra města, autobusového a vlakového nádraží .

Je samostatným právním subjektem od 1.1.2003.

Zřizovatelem je Město Mělník, Nám.Míru 1, 276 01 Mělník

 

 


 

Mateřská škola byla otevřena v roce 1981 jako společné zařízení MŠ a jeslí. V současné době již jesle v MŠ nejsou. V září 2009 bylo otevřeno odloučené pracoviště školy ve Wolkerově ul.2589, od 1.9.2012 je toto zařízení rozšířeno o další třídu s nižším počtem dětí.
Budova v Nemocniční 107 je dvoupodlažní – jsou zde 4 třídy. V každé třídě je 24 dětí . Třídy jsou vybaveny novým nábytkem, dostatkem hraček, tři třídy mají interaktivní tabuli pro společné práce s učitelkou, každá třída má klávesový hudební nástroj. Jsou dostatečně prostorné pro hry, vzdělávání, stravování, hygienu i odpočinek dětí. Učitelky mají kabinety s pomůckami ve třídách. 

V roce 2008 a letech následujících proběhla rekonstrukce budovy (výměna oken, zateplení budovy, centrální řízení tepla dle požadavků jednotlivých místností budovy, zabezpečení budovy, zabudování centrálního vysavače, výměna podlahových krytin, rekonstrukce sociálních zařízení pro děti, rozvod internetu do jednotlivých tříd, výměna osvětlení…)V roce 2015 byla dokončena úprava prostor v suterénu na víceúčelové využití – keramická dílna, tělocvična, prostory na mimoškolní činnost. Součástí této budovy je i velká zahrada s řadou herních prvků, místem pro sprchování dětí, hřiště pro míčové hry, chodníky pro jízdu na koloběžkách s osazenými dopravními značkami, přechody pro chodce. Řada vzrostlých stromů dává v letních obdobích příjemný stín.
V zahradních domcích jsou uloženy hračky na písek a koloběžky. V části zahrady je umělý kopec pro zimní radovánky. Altány poskytují stín i ochranu před mírným deštěm nebo je možno si v nich hrát pokud travnatý povrch není vhodný pro hry dětí. V těchto altánech počítáme s vybudováním pracovní dílny a pod.
K zahradě patří i venkovní sociální zařízení pro děti, u sprchového místa je instalováno pítko. V suterénu je kuchyň, prádelna, ředitelna, místnost s keramickou pecí a skladové prostory.

Odloučené pracoviště naší školy je ve Wolkerově ul.2589. Budova je jednopodlažní s kapacitou 24+16 dětí. 
Třídy jsou velmi pěkně vybaveny hracími koutky, tradičními pomůckami pro hry i vzdělávání dětí, zároveň i interaktivní tabulí. Součástí je i pěkná zahrada s herními prvky a zahradním domkem. Na zahradě byl vybudován i umělý kopec pro zimní radovánky dětí. 

 

AKTUALITY

ZOBRAZIT VÍCE

JÍDELNÍČEK

ZOBRAZIT VÍCE

ODHLÁŠKA DÍTĚTĚ

ZOBRAZIT VÍCE